Елементи Космогонії

logo_white_2018-1.png

Ідеї Платона

Світ ідей, або світ форм, є центральним у філософії Платона. Згідно з Платоном, світ ідей – це незмінний, вічний і досконалий рівень реальності, що існує поза фізичним світом і який ми сприймаємо через наші відчуття. У цьому світі існують ідеальні форми або ідеї усіх речей, які існують у нашому досвіді. Наприклад, окремі столи, які ми бачимо, є неідеальними копіями ідеальної форми столу, яка існує у світі ідей.

Платон вважав, що душа людини є більш фундаментальною і досконалою, ніж її фізичне тіло. Він стверджував, що душа є безсмертною та існує до і після життя в тілі. Втілення душі у фізичне тіло він розглядав як ув’язнення. Тіло з його потребами та емоціями може відвернути душу від прагнення до істини та знання, які можливі через контемпляцію світу ідей.

Платон висував ідею, що перед народженням душі перебувають у світі ідей, де вони знають ідеальні форми. Проте, коли душа втілюється в тіло, вона п’є воду з легендарної річки Лети (річка забуття в грецькій міфології), що змушує її забути бачене у світі ідей. Таким чином Платон стверджує, що знання, які ми здобуваємо через навчання, насправді є процесом «згадування» того, що душа вже знала.

 

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка