Über uns

logo_white_2018

МУЗЕЙ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА КОРСАКІВ - МІСЦЕ, ДЕ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ ЛЮДИ, ІДЕІ, МИСТЕЦТВО, ЩОБ СТВОРЮВАТИ МАЙБУТНЄ

МІСІЯ

МИ БУДУЄМО МУЗЕЙНУ ІНСТИТУЦІЮ НАЙВИЩОГО РІВНЯ, ЯКА ЗМІНЮЄ МИНУЛЕ, РЕФЛЕКСУЄ ТЕПЕРІШНЄ ТА ТВОРИТЬ МАЙБУТНЄ, ЩО СПРИЯТИМЕ РОЗВИТКУ ДУХОВНОСТІ НАЦІЇ ТА ПРОПАГУВАТИМЕ УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО У СВІТІ

ЦІЛІ

ІСТОРІЯ

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків знаходиться у місті Луцьку, на території Культурно-розважального центру “Адреналін Сіті”. Урочисте відкриття відбулось 24 серпня 2018 року.

Музей Корсаків створений з метою розвитку духовності нації, пропагування українського мистецтва у світі шляхом презентації яскравих творчих здобутків художньої культури XX століття, знайомства відвідувачів з сучасним мистецтвом через авторські проекти, інсталяції, перформанси.
Фундатором та натхненником створення першого в Україні світового рівня музею сучасного українського мистецтва стала родина Корсаків.

Загальна площа першої черги музейного комплексу становить близько 5 000 кв. м і містить низку виставкових залів. Площа постійної експозиції займає 3000 кв. м.

У музеї представлено роботи понад 100 видатних митців (більш як 800 арт-об’єктів). Живопис, графіка, скульптура, інсталяція, відео-арт – тут зібрана колекція творів мистецтва найкращих українських авторів ХХ– ХХІ століть.

Ідейним початком створення приватного музею стала Галерея сучасного мистецтва «Арт-кафедра», яка відкрилась у квітні 2014 року і за час своєї роботи провела десятки виставок, культурно-мистецьких суаре, творчих конкурсів. У 2016 році Галерея виступила організатором мистецького форуму “WestArt Forum UA” та співорганізатором фестивалю сучасного урбаністичного мистецтва “ПоліхромА”.

У липні 2018 року відкрито Художньо-меморіальний музей Миколи Кумановського, який став структурним підрозділом Музею.

Широка програма виставкової, освітньої, наукової-дослідницької та видавничої діяльності, яку проводить Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, відображає актуальні процеси в українській культурі та відкриває можливості для публічного діалогу і створення нових творів.

ЛОКАЦІЇ

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (2000 м.кв)

досліджує генезу сучасного українського мистецтва та показує джерела виникнення його напрямків. Дозволяє читати історію по новому, актуалізуючи на тому, що було витіснено та подавлено, але мало право на життя. Актуалізує український нонконформізм як унікальне мистецьке явище у світовому масштабі та національну гордість. Демонструє різноманіття напрямків та здобутків українського постмодернізму.

 

Художньо-меморіальний музей Миколи Кумановського

фіксує у просторі та часі справу життя талановитої та непересічної особи­стості – мистця від Бога. Демонструє меморіальні речі художника: офортний станок, пензлі, мастихін, старий мольберт, на якому – останнє незаверше­не полотно. Змушує заглибитись у символічну суть митця й усвідомити, яка виразна, трепетна і яскрава особистість жила поміж нас і намагалася відтворити в ху­дожніх образах, складних сюжетних композиціях драма­тичні імпульси доби

 
 

Змінна експозиція (460 м.кв.)

представляє творчість кращих вітчизняних та закордонних митців; реалізує освітні програми; надає можливість придбати роботи, що виставляються.

 
 

Галерея стріт-арту «ПоліхромА»

стимулює створення нових мистецьких осередків та арт-об’єктів; забезпечує розвиток сучасного урбаністичного мистецтва та промоцію молодих художників

 
 

Бібліотека мистецької літератури

 
 
 
 

ПЛАН МУЗЕЮ

ТРИ МУЗЕЇ: ВІД САКРАЛЬНОГО ЧЕРЕЗ РЕНЕСАНС ДО СУЧАСНОГО

ВІДВІДАЙТЕ МИСТЕЦЬКИЙ ТРИКУТНИК НАШОГО МІСТА!

Ви пройдете шлях, яким розвивалося мистецтво: від мімезису (наслідування та відтворен­ня) до ідеї (коли сюжет несуттєвий); від ідеї (коли стали важливі кольорові співвідношення, контрасти, ритми, маси) до «смерті мистецтва» (коли мистецтвом може бути все, а художником кожен).

Ви переконаєтеся, що спадкоємність та конфлікт поколінь художників як боротьба та єдність протилежностей є основою розвитку мистецтва. Ви спостерігатимете, як буття визначало мистецтво, а мистецтво визначало буття. Ви побачите синусоїдальний характер розвитку мистецтва упродовж століть: від форми до змісту, від змісту до форми. Ви зрозумієте, що естетична селекція творів випробуваних роками не тільки фіксує у часі та просторі здобутки людства, а й врятує світ від інформаційного потопу. Ви отримаєте нові знання, унікальні емоції та глибокі переживання, що незворотно розвине ваш естетичний досвід.

ВІДВІДАЙТЕ МИСТЕЦЬКИЙ ТРИКУТНИК НАШОГО МІСТА!

ТВОРЧА ГРУПА

ВІКТОР КОРСАК

ФУНДАТОР МУЗЕЮ, ДОКТОР ЕКОНОМІЧНИХ НАУК

ЛЕСЯ КОРСАК

КЕРУЮЧИЙ ПАРТНЕР

ЗОЯ НАВРОЦЬКА

КЕРІВНИК НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ВІДДІЛУ

АНАСТАСІЯ СЕМЕНИШИНА

МЕНЕДЖЕР ВИСТАВКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

КАТЕРИНА
МИХАЙЛЮК

КЕРІВНИК ВІДДІЛУ ФОНДІВ

Заявка