Космогонія

logo_white_2018-1.png

Чому “Космогонію” можна вважати революцією у світовому мистецтві

Українці — новатори у мистецтві. Українські художники, кінематографісти, композитори зробили значний вплив на розвиток сучасного світового мистецтва, створивши багато нових мистецьких напрямів та інноваційних підходів.

Абстракціонізм виник у світі завдяки українському художнику Василю Кандінському, а без Олександри Екстер світ не мав би “арт-деко”. Людство не побачило б кубізм у скульптурі без Архипенка та не знало б, що порожнеча має форму. Без Дзиги Вертова не було б документального кіно та зйомки прихованою камерою. Різдво у кожній християнській родині не було б таким затишним, якби Микола Леонтович не створив “Щедрик”. 

108 років тому українець Малевич створив “Чорний квадрат” і заснував супрематизм, змінивши світове мистецтво. Тепер українці знову роблять мистецьку революцію, створюючи “Космогонію” в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків у місті Луцьку. 

Художник Петро Антип та куратор Віктор Корсак втілюють в життя 2000 квадратних метрів діалогу про минуле, теперішнє і майбутнє. Це картина від українців для всього світу про увесь світ. Це проєкт, який інтегрує живопис, скульптуру, інсталяцію, перформанс, медіа-арт та пропонує варіант мистецтва майбутнього. 

“Космогонія” — це те, чого раніше не було. У цьому мистецькому творі простежується сучасне українське новаторство. Це унікальний український варіант мистецтва майбутнього, якому немає аналогів на планеті. 

Полотно складатиметься з понад 600 фрагментів, кожен з яких є окремим арт-об’єктом, та розподілятиметься на кілька тематичних частин: “Початок”, “Створення землі”, “Створення природи”, “Створення людини”, “Створення суспільства”, “Створення культури”, “Створення ноосфери” та “Майбутнє”. Кожна частина містить різні міфи, легенди, наукові теорії, символи, знаки та написи різних націй та народів. Проблематика, яка порушується в проєкті, є глобальною і стосується кожного жителя планети. 

Важлива особливість проєкту полягає у підході до локалізації твору мистецтва. Він інтегрується у виробничі процеси, оскільки в залі, де створюється та буде експонуватися картина, розміщений розподільчий центр. Тим самим мистецтво стає не відокремленим від життя, а стає його частиною. Як відвідувачі музею, так і працівники розподільчого центру матимуть змогу спостерігати живий процес створення цієї картини та взаємодіяти один з одним, отримуючи унікальний психо-емоційний досвід.

“Космогонія” має величезне національне значення і вже може вважатися культурною спадщиною України.

Слідкуйте за розвитком найбільшого арт-проєкту України в часи державності в соцмережах Музею Корсаків. Підписуйтеся на наш Instagram, Facebook, TikTok та YouTube.

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка