У Луцьку на День Незалежності, 24 серпня, відкрили виставку видатного українського митця, заслуженого художника України Петра Антипа.
Його ім’я вже давно вписане в історію сучасного українського мистецтва. Петро Іванович співпрацює із МСУМКом від перших днів його створення.
Цього разу він представив виставку під назвою «Путями степової Одісеї». Тут є твори живопису, скульптура та графіка.
Мистецькознавиця Зоя Навроцька зазначила, що ця виставка – про вічне і про шкірного з нас:
«Уважно придивившись до шкірного артефакту, ми розуміємо, що це виставка про вічне, про нас. Це прообрази тих, хто був перед нами. Це про Україну, про те, що було і те, що є сьогодні. У просторі творів Петра Антипа кожен знайде відповідь на потрібні йому запитання. Кожен тут знайде свою любов та одкровення».
Леся Корсак, керуюча партнерка МСУМКу додала, що ця виставка спонукає глядача згадати своє коріння: «Тут ми видим яскраве південне сонце, український степ, профілі наших пращурів та свідки всіх давніх подій. Архаїка дихає на нас, і наше коріння спонукає нас пам’ятати, хто ми і звідки».
Мистецтвознавиця Марина Стрельцова, яка давно співпрацює з Петром Антипом, звернула увагу присутніх на одну з картин під назвою «Геракл і диво-жінка». Вона написана у 2008 році до війни, у Горлівці – батьківщині Петра Антипа. Із зрозумілих причин митець не може там зараз проживати.
«Ця картина розповідає про те, як цивілізація приходить на українські терена. І вже після початку війни на полотні з’являється біла агресивна решітка. Мені здається, що це алюзія на країну-агресора, яка посягнула не тільки на нашу територію, а й на історію. Ця виставка і про нас, і про війну, і про мир, про Ерос і Танатос. Оскільки все наше життя складається із цих двох елементів», – зауважила Марина Стрельцова.
Це була остання з чотирьох мистецьких подій у МСУМКу 24 серпня. Перед цим лучанам та гостям міста подарували ще 2,5 тисячі квадратних метрів виставкової площі та масштабний проект «Імена твої, Україна». А також відбулася презентація монографії «Як стати ім’ям» за редакцією Віктора Корсака та відкриття виставки «13 кімнат COVID».