...

Віктор Корсак: “Біоніка у мистецтві”

Ми переконані, що мистецтво – це соціальний аналог хромосоми. Воно забезпечує зберігання, передачу з покоління в покоління та реалізацію генетичної програми розвитку та функціонування духовності нації.

Відомо, що хромосома складається із генів, які відповідають за формування певної ознаки – так і мистецтво має певні види (живопис, скульптура, графіка, музика, література, кіно…), для кожного з яких притаманна своя специфічно художньо-образна мова, яка викликає у нас унікальну рефлексивну реакцію

Зміни хромосом у біології називаються мутаціями. Вони можуть бути викликані помилками копіювання генетичного матеріалу, опроміненням, хімічними речовинами (мутагенами).

Аналогічні зміни («естетичні мутації») виникають у мистецтві, їх спричиняють соціально-побутові, політичні, економічні, технологічні та інші фактори.

Біологічні мутації вченими розглядаються, як рушійна сила еволюції, де шкідливі мутації видаляються з генофонду природним добором, тоді як сприятливі прагнуть накопичуватися і є основою розвитку виду. Нейтральні мутації не впливають на виживання видів чи індивідуумів.

Аналогічно і в мистецтві: є пошуки митців, які «шкідливі», які стримують розвиток мистецтва (соцреалізм, гітлерівське «правильне» мистецтво…); є «нейтральні» течії, які ні на що не впливають і фіксуються в історії мистецтва просто як ремесло; а є «сприятливі», які започатковують нові напрями та течії та є відправними точками розвитку мистецтва.

Наша експозиція сформована у формі хромосоми. Кожна її частина (ген) відображає напрямок сучасного мистецтва. Кожна робота є унікальною і створена під впливом безлічі факторів (така-собі «естетична мутація»), що дає можливість нашим глядачам (художникам, мистецтвознавцям, галеристам, усім відвідувачам) позмагатися у футуризмі і передбачити: яким буде мистецтво у майбутньому, які «мутації» будуть «сприятливими», а які «шкідливими». Хоча очевидно, що у цьому змаганні переможцем буде час.

А ще, мистецтво є духовним кодом нації, який у тому числі забезпечує резистентність до різноманітних деструктивних впливів (песимізму, агресії, негативу, заздрості, ненависті, несправедливості…), тобто мистецтво є носієм вродженого духовного імунітету.

Також відомо, що мистецтво вивільняє нас від стереотипів та комплексів та забезпечує осмислення «витісненої» у підсвідомій інформації, що у прямому сенсі лікує нас від захворювань, які мають психосоматичне походження, що в свою чергу підвищує наш біологічний імунітет.

 Тому ми переконані, що дана експозиція, що включає 275 робіт 180-ти митців із 6 країн світу, забезпечити зростання як біологічної так і духовної опірності всіх її відвідувачів.

І на завершення: щира дяка всім учасникам проекту «Антиципація + Імунітет», який є частиною стратегічної програми Музею сучасного українського мистецтва Корсаків із розвитку культури нашої нації в цілому та кожного українця зокрема.

Віктор Корсак

Голова заради директорів VOLWEST GROUP

Фундатор Музею сучасного українського мистецтва Корсаків

Доктор економічних наук

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка