Події

logo_white_2018-1.png

Сітка, смола та самозакоханість: у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків презентували інсталяцію «Нарцис» Анатолія Твердого

Нарцисизм – риса характеру, що полягає у надмірній самозакоханості та завищеній самооцінці. Термін походити з грецького міфу про Нарциса – гарного юнака, який не відповідав взаємністю закоханій у нього німфі Ехо. У покарання за це був приречений закохатися у власне відображення у воді озера і помер від цієї любові, перетворившись на квітку.

Актуалізував цей міф для лучан через свою інсталяцію «Нарцис» викладач малюнка, модерніст та експериментатор Анатолій Твердій. Роботу, виконану авторською технікою, презентували в останній день липня у чільній залі Музею сучасного українського мистецтва Корсаків.

«Усі ми видим, що відбувається зараз у суспільстві. Любов до селфі, до щоденних фото собі протягом дня – так чи інакше це робить актуальним міф про нарциса, влюбленого в собі. Анатолій Твердій – друг нашого Музею ще з його галерейного періоду. Це людина, яку ми завжди тут раді бачити, яку любимо і поважаємо», – розповіла у привітальному слові мистецтвознавця Зоя Навроцька.

Інсталяція «Нарцис» – це гарне обличчя, яке стає страшним у своєму кривому віддзеркаленні. Це те, що має наштовхнути на думку, чи справжнє те, що ми бачимо щодня біля зеркалі.

«Це скульптура з елементами інсталяції або ж інсталяція з елементами скульптури. А якщо нахилитися і побачити в зеркалі собі, то можна вважати це ще й дорученням до перформенсу. Дякую, що зголосилися створити свій виставковий проект у нашій залі», – поділилася своїм баченням керівна партнерка Музею Леся Корсак.

Також пані Леся зазначила, що Анатолій Твердій – майстерний викладач, у майстерні якого яблуку нема впасти, особливо коли починається підготовка абітурієнтів у художні виші.

«Тема самозакоханості актуальна ще з годин міфу про Нарциса, нічого глобально не змінилося. Єдине що все перемістилося у віртуальну плоскість. І гаджети лише підсилюють це відчуття. Коли, наприклад, ми стежимо за людьми, любимо їх і нічого за фактом про них не знаємо насправді. Як часто і про себе», – розповівши митець.

Бабуся митця жила в Криму, і ця морська тема залишилася у творчості в різних виявах. Так, обличчя Нарциса зроблене із поліефірної смоли, з якої також роблять яхти, а прикріплена до стелі інсталяція за допомогою імітації рибальської сітки.

Пан Анатолій зізнався також, як йому вдається створювати такі продумані роботи: «Іноді мені трапляються дуже цікаві речі, з яких виростає якась філософія, а іноді є вже готова ідея, а деталі доводиться добирати».

А ще, поділився митець, простір диктує картинку, тож первісний задум у МСУМКу втілився в іншій формі, аніж було заплановано. І в цьому одна із «родзинок» такого мистецтва, адже навіть його творець до кінця не знає, як зрештою все виглядатиме.

До слова, це не перший творчий проект Анатолія Твердого, реалізований у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. Луцька публіка вже встиг оцінити та полюбити його роботу «Мотоцикліст. Останній москаль» та «Краса, що вбиває».

За матеріалами видання «Таблоїд Волині»

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка