Діяльність

logo_white_2018-1.png

Запрошуємо на лекцію “Дадаізм і поетика сюреалізму: 1910-1930 рр.”

8 грудня о 17 год запрошуємо на лекцію “Дадаізм і поетика сюреалізму: 1910-1930 рр.”

Лектор: Олександр Сушинський

Рух dada поза / всупереч ізмам, виник у Цюріху в 16-му. Землетруси тоді відбувались в кафе “Кабаре Вольтер”. Потім пішли метастази у Берлін, Кьольн, Гановер і Париж, де на той час вже були написані “Магнітні поля” А. Бретоном і Ф.Супо – один з перших дослідів автоматичного письма, коли автор пише так швидко, що навіть сам Фройд не зміг би розшифрувати символічні зв’язки з безсвідомим. Журнал з дивною назвою «Кожен грає в свій футбол», який випускає М.Ернст в Кьольні. Поговоримо про вплив Фройда/Лакана і подальші конструкції Дельоза\Гватаррі в контексті теми.

Що внесли (хоча цікавіше було б навіть подумати “що винесли”) дадаїсти і сюрреалісти в (-з) ХХ ст .: 1. колаж (+ фотоколаж): Хартфілд, Ернст, Швіттерс, Арп, 2. автоматичне письмо: Арп, Бретон, Супо, Деснос, Тцара, 3. прототеатр абсурду/постдрама: Жаррі, Арто, Рібемон-Дессень, Тцара, Вітрак, 4. лівий політ.ухил: Берлін.группа дада + сюрреалісти, 5. естетика ready-made / знайдені об’єкти: Дюшан, Бретон, 6. естетика повсякденності, техніка дрейфу (надалі розвинена ситуаціоністами в 60-х), ., 7. Естетика огидного (чорний гумор): від М. де Сада, Лотреамона і Рембо через Бретона, Батая і тд., 8. порнографія, як мистецтво, 9. авангАрна кіноестетика: від Х.Ріхтера до Бунюеля і Р.Клера.

“ПОЕТ – ЦЕ НЕ ТОЙ, ХТО натхненний, ПОЕТ – ТОЙ, ХТО НАДИХАЄ. Поль Елюар”. “Краса повинна бути судомною або її не буде взагалі” – А.Бретон. Отже, подвійна лекція про “каторжників чуттєвості”.

Лектор: Alexander Sushinsky
(куратор мистецьких проектів у Донецьку, Києві, Чернівцях та Львові, засновник незалежного музичного лейблу da_sein_rec. (daseinrec.bandcamp.com), теоретик та практик сучасного мистецтва). В 2015 році Олександр заснував Лабораторію Естетичних Досліджень (estheticlab.tumblr.com), на базі якої почав працювати лекторій «Мистецтво ХХ – поч.. ХХI ст..» в різних містах України.

Квиток на одну лекцію – 75 грн.

Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdraP7iQcSZ-9D7br3KlLc3ABPhDwyvkGSImexMRyfRFAGNqw/viewform
або за тел.: 0661425118

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка