Виставки

logo_white_2018-1.png

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків – новий унікальний проєкт «(de)Термінація» за участі художників зі всієї України

Упродовж тижня у МСУМК радо творитимуть митці з Києва, Львова, Ужгорода, Мукачево, а також дистанційно з Харкова, Хуста та інших міст.

Щодо суті проєкту, то його куратор Тарас Табака хоче показати, що: «… мистецтво здатне впливати на формування простору, як соціального, так і фізичного …  Мистецтво, насправді здатне визначати будь-який простір у якості власності. Творчий процес у даному випадку стає своєрідним інструментом впливу, диктатурою культури у  незаангажованому просторі».

Також він каже: «Творча дія самого процесу є визначальною, рушійною силою до визнання тимчасовості, відмови від апофеозу вічності чи пафосу геніальності в силу наших реалій, моментальної кліповості та плинності буття. Створені у процесі речі підуть в нікуди як і їх автори, котрі це чітко розуміють. Свідома відмова від картинності чи увіковічнення образу є потужним елементом свідомої трансформації, самопожертви та споглядальної мудрості».

А ще, на його думку «(de)Термінація»: «Надасть можливість глядачеві спостерігати творчу ритуальність, творення утопій. Адже комунікативні можливості починаються не із закінченого твору, як результату дії, а з того ж таки процесу, присутньої споглядальності в обставинах творчої майстерні».

Таким чином: «Мистецтво формує простір», а не навпаки», «Немає і не може нічого бути вічного»,  «Про хороші речі голосно не говорять», але говорити про них потрібно…» – власне ці три ключові позиції і стануть провідними у даному проєкті.

Варто зауважити, що  кожен охочий може стати учасником дійства у плані споглядання, адже від сьогодні й до суботи ви можете завітати і, перебуваючи з художниками в одному «мистецькому полі», стежити за процесом «(de)Термінації» у Музеї Корсаків.

Урочиста презентація та водночас закриття проєкту  відбудеться у суботу 4 липня, традиційно о 17:00. Вхід вільний (у масках та з дотриманням дистанції).

Нагадуємо МСУМК працює: будні з 12:00 до 20:00, вихідні та святкові 11:00 до 20:00

Луцьк, Карбишева, 1

 

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка