Виставки

logo_white_2018-1.png

У музеї Корсаків презентують художній проект Володимира та Тетяни Бахтових

10.05.19 о 17:00
відбудеться відкриття проекту Володимира та Тетяни Бахтових “Античні коди України. Сакральні реконструкції”.

У день відкриття вхід вільний!

Художній проект «Античні коди України. Сакральні реконструкції» спрямований на художнє осмислення і реконструкцію духовного простору античної цивілізації, яка існувала на теренах Північного Причорномор’я майже тисячу років та виступає найбільш глибинною та стійкою характеристикою культурно-історичного простору цього регіону (Ольвія, Тіра, Херсонес). Цінності античної цивілізації, які заклали основи європейського світу, знову актуалізуються в контексті багатьох викликів, які постають сьогодні перед суспільством та кожним із нас.

В новітні часи фрагментарного сприйняття світу, постмодерністської гри значень та гібридних війн нагальним стає звернення до базових значень і понять, таких як НАРОДЖЕННЯ-ЖИТТЯ-СМЕРТЬ-БЕЗСМЕРТЯ, які були сформульовані ще за часів Платона та успадковані європейською філософською та теософською думкою. Формула давніх міфів ЛЮДИ-ГЕРОЇ-БОГИ сьогодні знову втілюється в життя, адже особиста жертовність, здатність до надзусилля, коли звичайні люди стають героями та ідуть в безсмертя подібно БОГУ-ЛЮДИНІ – це реалії сучасного світу та України. Осмисленням цих концептів на художньо-пластичному рівні і є даний проект.

Художня практика Володимира і Тетяни Бахтових є унікальною на теренах України. Розкриття актуальності ідей з історичного минулого Північного Причорномор’я для сучасної України є важливим кроком до самоідентифікації і самоповаги нації, та веде до сакралізації простору, яка спонукає більш відповідально ставитися до свого життя та навколишнього оточення. Адже морально-етичні уявлення формуються в тому числі і художніми методами.

Олександра Філоненко


м. Луцьк, вул. Карбишева, 1
тел.: 066 142 51 18

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка