Статті

logo_white_2018-1.png

Там, де з’являється музей, закінчується провінція

Керуючий партнер МСУМК Леся Корсак

Що таке провінція сформулювали ще римляни – відстала місцевість, віддалена від столиці… А музей – це осередок культури, науки, освіти, покликаний зберігати та вивчати матеріальні й духовні цінності.
У наш час Україна потрапила в ситуацію, коли за радянської доби колекція творів мистецтва перестала поповнюватися, обростаючи тягарем соцреалізму. Наступне, що ми отримали у спадок, – застарілу модель державного устрою, коли центри отримували все, а околиця бідувала (фінансово і духовно). Ми можемо спостерігати це й зараз в Росії та країнах колишнього СРСР.
Погляньмо на Європу (Великобританію, Німеччину, близьку нам Польщу), там бачимо рівний стиль життя столиці та околиць. Децентралізація вивела ці народи на якісно вищий щабель життя! То ж куди ми йдемо?!
На мою думку, музей є саме тією ланкою, що виведе нас із провінційності. І ми створимо Україну, якою пишатимемося. Адже мистецтво – первинне, воно веде за собою. А митці, як антени, першими відчувають і обирають шлях. Нам лише потрібно налаштуватися на їхній лад…
Започаткувавши Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК), ми ставимо перед собою амбітну мету – розвиток та відродження регіону. Музей має стати каталізатором туризму, просвітницьким центром та започаткувати в Україні «моду на мистецтво»!

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка