Виставки

logo_white_2018-1.png

МУЗЕЙ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА КОРСАКІВ ЗАПРОШУЄ НА ВИСТАВКУ ОЛЕГА ТІСТОЛА «60 РОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ»

У серпні Музей сучасного українського мистецтва Корсаків презентує ще один цікавий виставковий проект відомого художника з Миколаївщини, одного з лідерів української нової хвилі Олега Тістола.

Відкриття виставки під назвою «60 РОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ» (живопис, графіка) відбудеться 21 серпня, початок о 17.00.

Вхід вільний(маски+дистанція).

Довідково:

Олег Тістол – український художник, представник українського необароко, один із лідерів «Нової української хвилі». Народився біля селища Врадіївка Миколаївської області.

Свою художню освіту він розпочинає 1972 року у дитячій художній школі. 1974 року вступає до Республіканської художньої середньої школи ім. Т. Г. Шевченка на відділення живопису та їде до Києва. У 1978-79 роках працює художником — шрифтовиком у Миколаївському худфонді.

З 1979 до 1984 року навчається у Львівському державному інституті декоративно-ужиткового мистецтва.

На Першій радянсько-американській виставці «Совіарт» Олег Тістол знайомиться з художником Дмитром Канторовим, який запрошує його до московського сквоту «Фурманний провулок». Наприкінці 1988 року Тістол та Рєунов у співпраці з куратором Ольгою Свібловою починають презентувати свої роботи у Глазго, Рейк’явіку, Гельсінкі тощо. З 1993 року живе і працює у Києві.

Творчість Олега Тістола (живопис, масштабні інсталяційні проекти, фотографії, скульптура та художні об’єкти) з кінця 80-х відзначена у центрі активного поля сучасної культури, про що свідчить постійна участь у міжнародних художніх подіях.

В мистецтві Тістола, яке виникло на межі радянської та пострадянської доби, синтезовано перегляд кліше радянської культури і саме та життєрадісність, феєричність, що визначали сутність української «нової хвилі». Поєднуючи у своїх творах національні і радянські символи, міфи або ж утопії, Тістол відкрив для себе те, що називається симулякром — «копію без оригіналу»: ту парадоксальну самодостатність радянської «наочної агітації» як замінника фіктивних промов, що несподіва поп-арт. Тістола зацікавив її формально-естетичний аспект — трафарети, растри, зафарбовані площини.

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка