Елементи Космогонії

logo_white_2018-1.png

Лаокоон – марний опір проти неминучого

Лаокоон був троянським жерцем, присвяченим богу Посейдону. Найвідоміша історія, що пов’язана з Лакооном, розгортається навколо епізоду з троянським конем.

Згідно з міфом, коли греки залишили величезного дерев’яного коня під стінами Трої як «подарунок», що начебто мав символізувати кінець війни, Лаокоон запідозрив підступ. Він попередив троянців, говорячи знамениті слова: «Боюся данайців, навіть коли вони приносять дари», попереджаючи своїх земляків про потенційну підступність греків.

Лаокоон спробував переконати троянців знищити коня, щоб переконатися, що він не приховує ворогів усередині. Він навіть кинув спис у бік коня, що спричинило звуки, видаючи греків, які ховалися всередині. Проте Посейдон, який на той час підтримував греків за наказом Афіни, послав двох морських зміїв покарати Лаокоона за його дії. Змії напали на Лаокоона та його двох синів, вбиваючи їх перед нажаханими троянцями. Ця подія переконала троянців, що коня слід принести всередину міста, як подяку богам за їхню перемогу.

Лаокоон став символом героїчного, але марного опору проти неминучого.

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка