Події

logo_white_2018-1.png

«ХРОНІКИ ЧУМНОГО РОКУ»: ДО ЛУЦЬКА ПРИВЕЗЛИ КАРТИНИ ОЛЕКСАНДРА РОЙТБУРДА

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відкрили виставковий проект відомого художника з Одеси – Олександра Ройтбурда. Митець, активний громадський діяч, провокаційний художник, блогер, інтелектуал, філософ – ці та інші ролі приміряли гості до автора виставки протягом вечора.

Традиційно відкрила виставку керівна партнерка музею Леся Корсак, яка зазначила, що у них із паном Олександром – однакова мета.

«Олександр Ройтбурд якось сказав, що питання національного музею в Одесі – це питання національної безпеки. Ми так само творимо музей, тільки в Луцьку, тож цілком можемо погодитися зі словами митця. У нас одна справа, і це навіть більше ніж просто мистецтво, це творіння нації», – наголосила пані Леся.

Попри дистанцію і маски як обов’язків дресс-код, виставка все ж таки зібрала чимало гостей. Прийшли і великі шанувальники творчості автора, які бувають чи не на всіх його експозиціях, і ті, хто вперше для себе відкривав Ройтбурда-художника.

«Художник провокативний, митець іронізує, митець жорстко глузує – він робить все можливе і чекає від глядача щирості почуттів, відкликання. Це може бути навіть активне несприйняття, будь-що, але це важливо. Він дозволяє собі такі речі, які здаються неприпустимими, але ми повинні замислитися, для чого це? Вихований на класиці, він обожнює її і водночас – ненавидить, глузує над Караваджо, над Леонардо та іншими. Робити провокації над пафосними нормами. Він жива людина з-поміж нас. Ця виставка не для низьких задоволень. Не тільки для селфі та насмішок. Вона має спонукати думати, шукати, співпереживати та бути живими», – зазначила мистецтвознавиця Зоя Навроцька.

Художник долучився до розмови через скайп, але пообіцяв знайти можливості, аби протягом цього місяця вперше відвідати Луцьк і влаштувати якесь обговорення з поціновувачами мистецтва.

«Поки таке відбувається навколо, поки мене в черговий раз хочуть звільнити з посади директора музею, десь в паралельному всесвіті, у місті Луцьк, відкривається виставка художника Олександра Ройтбурда. І я дуже вдячний музею, що вони нагадали мені про нього, що я зміг знову побачити роботи на стінах, а не лише в закутку майстерні. Дуже радий, що попри карантин прийшли люди, а серцем – я з вами», – привітав присутніх пан Олександр.

Також автор розповів, що це чи не вперше назвав виставку настільки прямою фразою-реакцією – хроніки чумного року.

«Оскільки я митець і живу поза годиною, то не завжди реагую на дійсність настільки прямо. Але часом події навколо настільки вриваються у твою віддалену вежу зі слонової кістки, стають настільки безпрецедентними, що по-іншому не виходить. Тут зібрані і роботи з попередніх експозицій, і щось зовсім свіже, і те, що було актуальне раніше, і те, що ми всі переживаємо зараз», – додав художник.

Відкрити для себе творчість художника у Музеї сучасного мистецтва Корсаків вже традиційно можна буде протягом місяця.

ПОДІЛИТИСЬ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Заявка