Презентація наукового ілюстрованого альбому-монографії відбудеться 20 вересня о 16:00 у Палаці Потоцьких у Львові (вул. Коперника, 15) за участю автора – Богдана Мисюги та фундаторів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Віктора й Лесі Корсак.
До слова, альбом-монографія «Герметичне коло Карла Звіринського» – номінант на Премію «BookForum Best Book Award» 2019!
В альбомі-монографії вперше системно висвітлена діяльність одного з осередків альтернативного мистецького Львова 1960-х – «Герметичного кола Карла Звіринського», творчість його учасників на фоні художніх процесів України та світу. Вперше зібрані в єдиному науковому контексті ранні твори Карла Звіринського та його учнів: Романа Петрука, Олега Мінька, Богдана Сойки, Зеновія Флінти, Андрія Бокотея, Олександри Цегельської, Івана Марчука, Петра Грицика, Петра Марковича. Цитати з інтерв’ю, таблиці та конспекти лекційних занять відкривають правду про діяльність його «підпільної академії» та сутність творчого методу самого Вчителя.
Мало експонована в Україні мистецька спадщина Карла Звіринського і його учнів ілюструє також естетичне протиріччя мистецької України 1960-х, де актуальний мистецький процес відбувався поза офіційною культурою. Це наукове видання ілюструє один із етапів фундаментального дослідження науково-дослідного сектору Львівської національної академії мистецтв про некласичну візуальну культуру України ХХ-ХХІ ст.
Більшість артефактів дослідження були експоновані у масштабному виставковому проекті «Герметичне коло Карла Звіринського» (29.03-2.06.2019) у межах дослідницької платформи «Генеза» Музею сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку.
В альбомі використані репродукції творів із родинних колекцій художників у Львові, с. Івано-Франковому, Нью-Йорку; зі збірок Національного музею у Львові ім. А. Шептицького, Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького та Українського музею у Нью-Йорку.
Видання буде цікаве для мистецтвознавців, істориків і теоретиків мистецтва, культурологів і художників, усіх, хто цікавиться українським мистецтвом.
Видавництво: «Коло»
Мова видання: українська мова
Рік видання: 2018 р.
Обкладинка: тверда
Кількість сторінок: 264
Художник: Henyk
Жанр: Non-fiction, Гуманітарні науки, Культура і мистецтво, Мистецтвознавство, Мистецькі видання і арт-буки, Наукові видання
Видання побачило світ завдяки Музею сучасного українського мистецтва Корсаків та автору – викладачу Львівської національної академії мистецтв Богдану Мисюзі.